Türk Spor Ajansı

Hasan Arat yeniden EOC Yönetim Kurulu’nda

Hasan Arat yeniden EOC Yönetim Kurulu’nda
A+
A-
10.06.2021
291
ABONE OL

ATİNA (TSA)-Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkan Yardımcısı Hasan Arat Avrupa Olimpiyat Komiteleri (EOC) Genel Kurulu’nda yapılan seçimde, yeniden yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Hasan Arat, Yunanistan’ın başkenti Atina’da gerçekleştirilen toplantıda 50 ülke temsilcisinin 41’inden aldığı oyla 2025 yılına kadar EOC Yönetim Kurulu üyeliğini sürdürecek.

“ALDIĞIM OY SON DERECE ÖNEMLİ”

Seçimle ilgili AA muhabirine açıklamada bulunan Arat, EOC’nin 50. yıl genel kurulunun gerçekleştirildiğini belirterek, “Yunanistan Olimpiyat Komitesi Başkanı, genel kurulda başkanlığa seçildi. Ben de yönetim kuruluna 50 ülkeden 41 temsilcinin oyunu alarak yeniden seçildim. 50 ülkeden 41’inin oyunu almak Türkiye için, olimpiyat ve spor dünyası için son derece önemlidir. Bu seçimle 2025 yılına kadar Avrupa Olimpiyat Komiteleri üyeliğini Türkiye adına üstlenmiş oldum.” ifadelerini kullandı.

2023 Avrupa Oyunları Koordinasyon Komisyonu Başkanlığı da yapan Arat, “Üyelerin bu yüksek teveccühü mutluluk verici. Türkiye ve bayrağımızı temsil etmek onur veriyor. Beni yetiştiren güzel ülkeme sonsuz şükranlarımı sunarım.” değerlendirmesinde bulundu.

Hasan Arat, EOC’nin yönetiminde üçüncü kez görev alıyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.