Türk Spor Ajansı

KOMUTANLARINA VEFA İÇİN PEDAL ÇEVİRECEKLER

KOMUTANLARINA VEFA İÇİN PEDAL ÇEVİRECEKLER
A+
A-
10.06.2021
265
ABONE OL

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Eski Başkanı, Kıbrıs Gazisi Emekli P. Kd. Albay M. Şükrü Tandoğan’ın anısına 9 kişilik profesyonel bisikletçi grubunun katılımı ile bisiklet turu düzenleniyor. 10 Haziran’da İstanbul’dan başlayan tur 861 km sürecek ve 16 Haziran’da Ordu’da sona erecek.  

İSTANBUL (TSA)-KKTC’nin kuruluşunun 37. yıl kutlama törenlerine ve Maraş bölgesinin açılış törenine iştiraki sırasında geçirdiği kazanın ardından hayatını kaybeden Kıbrıs Gazisi Emekli P. Kd. Albay Mehmet Şükrü Tandoğan silah arkadaşları ve sevenleri tarafından unutulmadı. Türkiye Muharip Gaziler Derneği’nin toplamda 17 yıl Genel Başkan ve Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Kıbrıs Gazisi Tandoğan’a vefa borcu olarak bisiklet turu düzenleyen dernek üyesi ve aynı zamanda Tandoğan’ın askeri olan 65 yaşındaki Ali Güngör 8 kişilik ekibiyle İstanbul’dan Ordu’ya kadar pedal çevirecek. Tandoğan’ın ani kaybı nedeniyle derin üzüntü duyan dernek üyeleri, bisiklet turunu gelenekselleştirmeyi planlıyor. 10 Haziran İstanbul Pendik’te başlayan tur 861 km sürecek ve 16 Haziran’da Ordu’da sona erecek. 17 Haziran’da ise Tandoğan’ın memleketi olan Ordu’nun Perşembe ilçesi Çandır Köyü’nde Tandoğan’ın kabrinde bir anma töreni gerçekleştirilecek. 

“İDEALİST ve KAHRAMAN KİŞİLİĞİNİ HERKESE AKTARACAĞIZ”

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Sekreteri Beyazıt Yumukbu yıl ilki gerçekleştirilen bisiklet turu hakkında şunları söyledi: “1997 yılında Albay rütbesi ile Genel Kurmay Başkanlığı’ndaki görevinden emekli olduktan sonra 17 yıl Türkiye Muharip Gaziler Derneği’nin Genel Başkan Yardımcılığı ve Genel Başkanlığını yapan Kıbrıs Gazisi olan değerli büyüğüm Emekli P. Kd. Albay Mehmet Şükrü Tandoğan anısına T.C. TMGD Pendik Şubesi KKTC Gazisi Ali Güngör ve Tandoğan’ın saygı değer ailesi tarafından organize edilen bisiklet turunu gerçekleştirmekten gurur duyuyoruz. Kendisini ani bir şekilde kaybetmemizin ardından, içinden geçtiğimiz pandemi koşulları sebebiyle değerli komutanımız için ismine ve ülkesine verdiği hizmetlere yaraşır bir uğurlama gerçekleştiremedik. 17 Haziran tarihinde Ordu’da manevi huzurunda yapılacak anma ve KKTC’den getirilen vatan toprağının kabir toprağına serpilerek anavatan toprağı ile buluşturulmasıyla son bulacak bu 7 günlük etkinliğin bir parçası olmaktan onur duyuyorum. İdealist ve kahraman kişiliğini bu vesileyle dokunduğumuz her kişiye aktarabileceğimize, yıllarca gazilerin haklarını iyileştirmeye yönelik çabalarını bu şekilde hatırlatabileceğimize inanıyorum” dedi.

Bir Kahramanın Anısına Bisiklet Turu rotası:

GÜNİSTANBULSAKARYA125 KM
GÜNSAKARYABOLU125 KM
GÜNBOLUÇERKEŞ125 KM
GÜNÇERKEŞTOSYA110 KM
GÜNTOSYAMERZİFON138 KM
GÜNMERZİFONÇARŞAMBA145 KM
GÜNÇARŞAMBAPERŞEMBE ORDU93 KM

Bir Kahramanın Anısına Bisiklet Turu bisikletçileri:

 ADI SOYADIDOĞUM TARİHİ 
1Ali Güngör1953Organizatör
2Selami Anıl19581 Kaptan
3Yılmaz Keskin19642 Kaptan
4Kerim Yelkenci1943Sporcu
5Necat Hümmet1958Sporcu
6Nazmi Kahriman1961Sporcu
7Çetin Yurtsever1969Sporcu
8Abdurrahman Çolak1951Sporcu
9Yağmur Gündüz2002Sporcu
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.