Türk Spor Ajansı

TRT SPİKERLERİNİN ERIKSEN SINAVI!

TSA Yayın Danışmanı
Mail: r.yilmaz50@gmail.com
1961 Bartın doğumlu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde okudu. Gazetecilik Mesleğine 1983 yılında Günaydın Gazetesi’nde başladı. TSA, Dünya Gazetesi, Akşam Gazetesi, Aydınlık Gazetesi, 24 TV ve TRT Spor’da çalıştı. TGC, TSYD ve TMOK Üyesi, Avrupa Fair Play Birliği (EFPM) Denetleme Kurulu Üyesi, TMOK Fair Play Komisyonu Başkan Yardımcısı Türk Spor Ajansı ve Hotel Gazetesi Yayın Danışmanı Değer Otizm Derneği gönüllüsü.
A+
A-
13.06.2021
1.507
ABONE OL

Avrupa Şampiyonası, Türkiye açısından İtalya şoku ile başlamıştı. Ancak asıl şok Danimarka-Finlandiya maçında Christian Eriksen’in yaşadığı sağlık sorunu ile yaşandı.

Hatırlanacağı gibi bu şampiyona Euro 2020 Avrupa Şampiyonası. Yani Covid 19 nedeniyle Olimpiyatlarla birlikte bu yıla ertelenen dünyanın en önemli spor organizasyonlarından biri.

Covid-19 salgınının ilk günlerinde olağanüstü tedbirler alınmış ve hemen hemen bütün spor olayları ya ertelenmiş ya da iptal edilmişti. Ardından bizim ligimiz de dahil olmak üzere birer birer sporun geri dönüşüne tanıklık ettik.

Christian Eriksen’in yaşadığı sorunun nedeninin Covid-19 etkisine bağlayan yorumlar var. Sorunun ne olduğunu zamanla öğreneceğiz.

Eğer gerçekten Covid-19’un etkisi varsa, önce geçtiğimiz sezon sıkıştırılmış Süper Lig’de bu tip bir olay yaşamamış olmamıza şükredeceğiz ve dünya futbolunu yönetenler, var olanlar yetmiyormuş gibi üst üste icat ettikleri birçok spor organizasyonunu (UEFA UEFA Avrupa Konferans Ligi, UEFA Milletler Ligi vs) gözden geçirmek zorunda kalacaklar. Çünkü her şeye rağmen, bu kadar çok maç oynanmaya devam edilirse bir gün sahaya sürecek sporcu bulamayacaklarını fark edecekler.

Yani, Covid-19 sonrası yaşamayı yeniden öğreneceğiz ve hayatın her alanını gözden geçirip yeniden düzenlemek zorunda kalacağız.

***

Benim asıl değinmek istediğimi konu, olay sırasında TRT spikerlerinin tavırları. Danimarkalı futbolcular Eriksen’in etrafına etten duvar örerek, olası bir trajik sonuçta futbolcunun görünmesini engellerken nasıl takdir kazandılarsa, aynı takdiri Deneyimli Spiker Cüneyt Kıran ve genç yetenek Necati Telli de hak etti.

Anlatım sırasında ağlamamak için kendini zor tutan hatta tutamayan Cüneyt Kıran stüdyoya telefonla bağlandı ve hem olayı hem duygularını anlattı. Stüdyoda bulunan Necati Telli de yine aynı şekilde hem bilgilendirme ve hem de olaydaki duygularını anlatırken, insan hayatının her şeyden önemli olduğunu hissettirdiler. Her ikisi de kelimeleri son derece dikkatli seçip, cümlelerini son derece dikkatli kurarken, kamuoyundan tam not aldılar.

İnsanları, güzel şeyler yaptıklarında takdir etmeyi bilmezsek, hata yaptıklarında eleştirmeye de hakkımız olmaz.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.