Türk Spor Ajansı

“BİZİM ÇOCUKLAR”DAN KARA TABLO

A+
A-
21.06.2021
298
ABONE OL

Euro 2020’ye büyük ümitler ile gönderdiğimiz “Bizim Çocuklar” lakaplı (A) Milli Futbol Takımımız, (A) grubundaki maçlarında sırasıyla İtalya’ya 3-0, Galler’e 2-0 ve İsviçre’ye de 3-1 yenilerek, eve erken dönüş yaptı.

Milli Takım, şampiyonayı; attığı 1 gole karşılık kalesinde tam 8 gol görerek, grubunu puan alamadan ve son sırada tamamlayarak, yani tarihinin en kötü sonucunu alarak noktaladı.

Grubumuzdaki 3 maçta da Milli Takımımız rakipleri karşısında hiçbir varlık gösteremedi. Avrupa’da forma giyen Lejyonerlerimizin ağırlıkta olduğu Milli Takımda uyumsuzluk ön plandaydı. Oynadıkları oyun vasata bile yaklaşamadı. Modern futbolun gereği olan pas trafiğini gerçekleştiremedik. Topun bizde kalması yerine topun rakipte kalmasını tercih ettik. İkili mücadelelerde yoktuk. Bloklar arasındaki dengesizlikler rakipleri iştahlandırdı. Rakip alanda doğru dürüst 3-4 pas yapamadık. Tüm bu aksaklıklara, Teknik Direktör Şenol Güneş’in yanlış oyuncu tercihleri ve zamanında oyuna müdahale etmemesi de eklenince bu acı tablo da kaçınılmaz oldu.

Bizim için erken sona eren Euro 2020 macerasının ardından şimdi de gündeme, Şenol Güneş’in TFF’ den aldığı 3.2 milyon Euro ile 24 takımlı turnuvanın favori üç ekibinin teknik direktörünün ardından en yüksek maaş alan teknik direktör olması ve görevinden istifa edip etmeyeceği konuları oturdu.

İsviçre ile oynanan son grup maçının ardından düzenlenen basın toplantısında Şenol Güneş, kendisine yöneltilen “görevinizden istifa etmeyi düşünüyor musunuz? ” şeklindeki bir soruyu, “işimizi yaptık. Bunun hesabı yönetime verilir. Bu başarısızlıkla herkes, oyuncular, yönetim (TFF) ve ben de sorumluyuz. Öncelikle sorumluluğu benim almam gerekir” şeklinde cevaplandırdı.

O halde bu cevaba göre sorumlular ortadaysa gereği de vakit geçirilmeden yapılmalıdır. İstifaların her şeyin sonu değil, güzel günlerin başlangıcı olabileceği de göz ardı edilmemelidir.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.