Türk Spor Ajansı

MELİSA SARITAÇ AVRUPA ŞAMPİYONU

MELİSA SARITAÇ AVRUPA ŞAMPİYONU
A+
A-
01.07.2021
323
ABONE OL

DORTMUND (TSA)- Almanya’nın Dortmund kentinde devam eden Avrupa Gençler Güreş Şampiyonasında Türkiye Rüzgarı esiyor. Serbet stilde takım halinde Avrupa ikincisi olan Türkiye Kadınlarda da başarılı sonuçlar alıyor. Ülkemizi 76 Kg’da temsil eden Melisa Sarıtaç Altın madalya kazandı. İstanbul Ümraniye Belediyesi Spor Kulübü güreşçisi Melisa Sarıtaç, Çeyrek finalde Avrupa 2.si Dünya 3.sü rakibi Belarus Kseniya Dzibuk’u (4-1), Yarı finalde de Rus Maria Silina’yı (6-2) yenerek çıktığı finalde Polonyalı Daniela Tkachuk’u da (11-0) sayı tuşuyla yenerek Avrupa Şampiyonu oldu.
Genç Kadınlarda son olarak 2018 yılında Roma’da Zeynep Yetgil Altın Madalya kazanmıştı.
ENKA Güreşçisi 55 kg Melda Dernekçi Çeyrek finalde Bulgar takımındaki Fatma Tahir Shaban’ı (10-4) yendi. Yarı finalde Avrupa 2.si Macar Roza Szenttamasi’ye yenildi. Bronz madalya maçında
Belarus rakibi Viktorya Volk’u (12-1) sayı tuşuyla yenerek Bronz madalya kazandı.
59 kg Selvi İlyasoğlu ilk turda Alman rakibi Gerda Barth’ı (9-2) yendi. Çeyrek finalde Avrupa Şampiyonu Ukraynalı Yulia Leskovets’e yenildi. Ukraynalı finale yükseldiği için repesajda Bulgar Dimitrova’yı (10-0) yendi. Bronz Madalya için Rus Anastasia Sidelnikova’ya yenilince Avrupa 5.cisi oldu. Ülkemizi 50 kg da temsil eden Zehra Demirhan Dünya 2.si Rus rakibi Polina Lukina’ya yenildi. Rus güreşçi finale yükseldiği için güreşçimiz repesajda Moldovalı Maria Leorda’yı (10-0) Belarus rakibi Natalia Varakina’yı da (5-0) yenerek Bronz Madalya kazandı.
68 kg Nesrin BAŞ Çeyrek Finalde Alman rakibi Sophia Schaefle’ye (5-2) yenildi. Alman güreşçi finale yükseldiği için güreşçimiz Bronz Madalya için Rus rakibi Elizaveta Petliakova ile karşılaşma hakkını elde etti. Nesrin BAŞ 8-4 öndeyken kendi oyunuyla şanssızca yenildi ve Avrupa 5.cisi oldu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.