Türk Spor Ajansı

TOKYO 2020 OLİMPİYAT OYUNLARI BAŞLADI

A+
A-
24.07.2021
362
ABONE OL

Dünyayı etkisi altına alan Korona virüsü her konuyu etkilediği gibi spor faaliyetlerini de etkiledi. Bundan dolayı 2020 yılında yapılması gereken Tokyo Olimpiyat Oyunları bir yıl sonraya, 23 Temmuz 2021 tarihine ertelendi. Olimpiyat oyunları Dünya’nın en büyük spor organizasyonudur. Yüzyıllar önce Dünya barışına da destek olan olimpiyat oyunları Japonya’da gerçekleşiyor. 23 Temmuz 2021 tarihinde görkemli bir tören ile başlayan 2021 Tokyo Olimpiyatları bugünden itibaren heyecan dolu yarışlara sahne olacak.

Türkiye 2020 Tokyo Olimpiyatlarına toplan 108 sporcuyla katılıyor. Bir sporcu için en büyük mutluluk Olimpiyat oyunlarına katılabilmektir. Hele bir de Olimpiyat şampiyonu olmak, eğer Olimpiyat şampiyonu olamıyorsa ilk üç sporcu arasına girerek ödül alması daha büyük bir mutluluğu getirir sporcuya. Olimpiyat oyunlarının her fırsatta televizyon ararcılığı ile takip ederek yazılarımızı yazacağız. Türkiye’den Tokyo Olimpiyatlarına katılan sporcularımıza başarılar dileriz.

Olimpiyatların belki Korona virüsünün etkisinde kalıyor olabilir ama biz yine de dünya ülkelerini barış dostluk ve dayanışma duyguları içerisinde yarışan sporcuları televizyondan izleyeceğiz. 2020 Tokyo Olimpiyat oyunlarını televizyondan takip ettiğimiz kadarıyla muhteşem görünüşü izleyicilerimizi de büyüleşmiştir. İnşallah Türkiye’de bir gün Olimpiyat organizasyonunu üstlenir de Türkiye olarak biz de Olimpiyat organizasyonu yaparız.

e-mail: eroldolu1919@hotmail.com

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.